»Kaj storiti, da se temu izognemo? Kako to preprečiti? Pravega odgovora ne poznam. Vem pa eno. Take stvari je treba povedati!«
»Nekateri pravijo, da je spletnega nasilja toliko, da to ni nič takega. Ko pridemo do točke, da je nasilje nepomembno, smo kot družba zabredli zelo daleč. Vsakršno nasilje je nesprejemljivo, to je treba ponavljati in vcepiti v našo zavest.«
»V tem času je zagotovo več spletnega nasilja.«
»Menim, da je spletno nasilje med mladimi zelo pogosto in še redkeje izpostavljeno v primerjavi z drugimi oblikami medvrstniškega nasilja.«
»Brezbrižnost, podcenjevanje škodljivosti posledic spletnega nasilja, umikanje pogleda, molk ali nedejavnost, da ne prijavimo nasilja, ko ga zaznamo, omogočajo krepitev nasilja.«
»O nasilju, četudi se dogaja na spletu, je potrebno obvestiti tudi šolo, katero obiskuje žrtev in nasilnež, ki izvede ustrezne ukrepe v zvezi z preprečevanjem nasilja.«
»Spletno nasilje je resnično nasilje in da je nasilje nad ženskami stalna težava.«
»Spletno nasilje je realno in nevarno, mlade je treba sistematično opolnomočiti za ukrepanje.«
»Tragično pri tem nasilju je, da žrtev pogosto ne ve, kdo je nasilnež, kakšne so razsežnosti njegovega ravnanja, žrtvi pa povzroči veliko bolečin.«
»Glede bolj tradicionalnih oblik medvrstniškega nasilja, če se lahko tako izrazim, se strinjamo, da niti ne naraščajo, gre bolj za to, da se o njih več poroča. Vsekakor pa je v porastu spletno nasilje, sovražni govor, pa nesočutni govor v najširšem pomenu besede. Na spletu je to gotovo velik problem in narašča.«
»Mit, ko govorimo o nasilju, je, da je bilo včasih razmišljanje 'Ah, saj besede pa ne bolijo' ali pa 'Naj se mladi sami zmenijo'. Zdaj je bolj očitno, da so ravno besede tiste, ki lahko na spletu bolijo in celo ogrožajo življenje, če se to nasilje stopnjuje.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju